Det är alltid lika kul att få till en mässfilm. Intervjun från VA-mässan var ett klart snabbjobb, filma, klipp och ut med det på nätet. Musiken är liksom mässmontern en uppgradering från föregående års version från Tekniska Mässan.
Med mindre än två veckor kvar till Scanautomatic är det bara att lägga i högsta växeln för att anpassa montern till Scanautomaticmålgruppen.
En liten avslutande bild får illustrera den rådande fliten. Före och efter. På VA-mässan hade vi en SATELLAR demo som vilade på detta produktpodie. I grunden ett köksskåp från Ikea som byggts på med MDF. Att använda ett standardskåp gör att man får en stabil konstruktion, öppningsbar dörr och hyllor i podiet på ett mycket enkelt sätt. Rundningen, som återfinns i bland annat Induos loggas hörn, åstadkoms superenkelt med min personliga favorit spårad MDF-skiva. Lika användbar som den är dyr per kvadratmeter.